Hakkımızda

Homeros’un İda Dağı eteklerindeki dünyaca meşhur Edremit zeytinlikleri… Ve o zeytinliklerden 1899 yılından beri, 4 kuşaktır bir aile geleneği olarak binbir emek ile toplanan zeytinler ve özel üretim hatlarında soğuk sıkma yöntemiyle elde edilen zeytinyağı; MİDAS Natürel Sızma… MİDAS, bir aile geleneği olarak kendi zeytinliklerimizden topladığımız zeytinlerden üretilir.

 

 

 

 

” …Edremit’te Sabitoğulları yağ fabrikası kurulalı 100 yılı geçti. Önceleri hidrolik sistemle çalışırdı, şimdilerde kontinüye dönüştü. Ama eski dönemin tanıkları hala ortada. İşte bakın, 1924 yılında Magdeburg’da yapılmış R.Wolf marka kazan. Almanya’dan satın alınmış. İzmir’den Edremit’e kağnı ile getirilmiş. Hey gidi günler!…”
Prof.Dr. Artun Ünsal, Ölmez Ağacın Peşinde, YK Yayınları, 1999

 

 

 

Midas, dünyanın gözbebeği olan Edremit, Ayvalık ve Altınoluk’daki aile zeytinliklerinden elde edilmektedir. İki adet son teknoloji kontinü zeytin sıkma tesisi vardır. Yıllardır pazarlama firmalarına dökme olarak zeytinyağı satışı yapılmıştır. 2000 yılının başından itibaren, kendi ambalaj çeşitlerini de arttırmış, hem “butik” kullanım hem de “ev ve restoranlara” yönelik Natürel Sızma ürünler çıkarmıştır.